Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rozpoczyna się budowa ronda przy szpitalu. Zaplanowano zmiany organizacji ruchu

297657234_621713062646079_7672737836967837495_n.jpeg10 sierpnia rozpoczynają się prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Witosa. Mają potrwać do końca 2022 roku. Oznacza to zmiany w organizacji ruchu dla samochodów, pieszych oraz nowe lokalizacje przystanków MZK.

Zadanie - zgodnie z informacją przekazaną przez wykonawcę - zostało podzielone na dwa etapy. W etapie I przewidziano budowę połowy ronda na jezdni zachodniej (od strony osiedla), dojazdów do ronda na al. Witosa oraz przebudowę wlotu z al. Solidarności.

W związku z tym:

Z ruchu wyłączone zostaną skrzyżowania al. Witosa z al. Solidarności i ul. Krzemieniecką. Al. Solidarności zamknięta zostanie na wysokości skrzyżowania z ul. Bielską/Lwowską. Objazd do al. Witosa zostanie poprowadzony ul. Lwowską i ul. Tarnopolską.

Jezdnia wschodnia (od strony szpitala) w trakcie robót będzie pełniła rolę jezdni dwukierunkowej, zostaną wykonane przejazdy tymczasowe. Bezpośrednia strefa robót zostanie wygrodzona za pomocą stosownych barier.  O prowadzonych robotach będą informowały znaki i oznaczenia.

Chodnik i ścieżka rowerowa od ul. Krzemienieckiej do al. Solidarności będą wyłączone z ruchu. Obszar robót oraz ścieżki dla pieszych zostaną oznakowane szczegółowymi tabliczkami oraz wydzielone zaporami.

Dojazd do szpitala zostanie zorganizowany również poprzez drogę wewnętrzną z ronda na ul. Wygonowej/ al. Witosa. Drogi dojazdowe do USK zostaną oznakowane.

Wprowadzona zostanie zmiana trasy autobusów komunikacji miejskiej.

Wszystkie przystanki tymczasowe zostaną usytuowane w oświetlonych miejscach.

Wizualizacja: "Czas na Opole"

Wersja XML