Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Od 7 lutego USK w Opolu uruchamia punkt bezpłatnych wymazów w kierunku Covid-19. Wykonywane będą w nim testy antygenowe

Brak opisu obrazkaNowy punkt wymazów w USK w Opolu będzie działał od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00 w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej, na poziomie 0.

Każda osoba będzie mogła skorzystać w nim z finansowanych przez NFZ testów antygenowych, wykrywających wirusa SARS-CoV2, wywołującego chorobę Covid-19.

Informacje o wymazach można uzyskać od poniedziałku do piątku pod nr tel. 77 45 20 511 w godz. 8.00 - 14.00 lub e-mailem pod adresem: wymazy@usk.opole.pl.

Przed badaniem konieczne będzie wypełnienie krótkiego formularza z danymi osobowymi: imię i nazwisko, PESEL i data urodzenia, nr dowodu osobistego, aktualny adres pobytu, numer telefonu, ewentualnie e-mail.

Wynik wymazu będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta. Pacjenci skierowani na wymaz przez sanepid informację o wyniku badania będą też mogli odebrać SMS-em. Wynik jest ważny przez 48 godzin (od pobrania materiału!!!), tylko na terenie Polski. Nie uprawnia on np. do wjazdu do innego kraju..

Żeby właściwie przygotować się do badania należy minimum 2 godziny przed:

Wymazy pod kątem Covid-19 będą wykonywane w nowym punkcie pobrań wymazów szpitalnego laboratorium, na poziomie 0. - W wyremontowanej części laboratorium przygotowaliśmy osobne pomieszczenia, właśnie do przeprowadzania takich badań - mówi Ewa Gawrylak-Dryja, kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.

W laboratorium USK można wykonać też wykrywające koronawirusa odpłatne testy antygenowe oraz PCR-NAAT. Wynik takich testów (z tłumaczeniem w języku obcym) są uznawane przy wjeździe do innego kraju, w zależności od obowiązujących w danym państwie przepisów epidemiologicznych.

Szczegółowe informacje o tych usługach znajdują się na stronie internetowej: www.usk.opole.pl w zakładce „Covid-19”, w zakładce „Testy” i pod nr tel. 77 45 20 326.

Wersja XML