Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

W związku z rosnącym zainteresowaniem szczepieniami przeciwko Covid-19 w USK prosimy o wcześniejszą rejestrację na szczepienia

Brak opisu obrazkaPrzyjęcie przypominającej dawki szczepionki możliwe jest po upływie 6 miesięcy od ostatniego szczepienia drugą dawką szczepionek firm Pfizer, Moderna, AstraZeneca lub jednodawkową Johnson@Johnson.

- Ponieważ skierowanie na dawkę przypominającą pojawia się w ogólnopolskim systemie informatycznym nie wcześniej niż następnego dnia po upływie półrocznego terminu, prosimy osoby, które otrzymały SMS-y z informacją o możliwości skorzystania ze szczepień o rejestrowanie się dopiero wtedy, gdy będą miały już wygenerowane skierowania – mówi Małgorzata Czukiewska, zastępca koordynatora szczepień w USK w Opolu.

- W ostatnich tygodniach zauważamy większe zainteresowanie szczepieniami przeciwko Covid-19. Osoby, które chcą skorzystać ze szczepień w naszym szpitalu, powinny wcześniej telefonicznie, dzwoniąc do naszego punktu lub na infolinię 989,  zarezerwować terminy wizyty. Pozwoli nam to na zaplanowanie i sprawniejszą organizację pracy punktu szczepień  - wyjaśnia Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta.

W USK rejestracja na szczepienia przeciwko Covid-19 prowadzona jest:

Do rejestracji potrzebny jest: PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który pacjent będzie otrzymywał powiadomienia w sprawie terminu szczepienia.

Aktualnie punkt szczepień w USK czynny jest:

Znajduje się on w budynku głównym, na poziomie -1, do którego prowadzi wejście od strony parkingu głównego lub ulicy Górnej. Droga do niego jest oznaczona niebieskimi strzałkami z napisem „do punktu szczepień”.

We wrześniu w naszym punkcie zaszczepiło się ponad 2100 osób, w październiku - niemal 2500, a w listopadzie ok. 3300. W ostatnich dniach szczepimy po 200-300 osób dziennie. Większość - dawkami przypominającymi, ale coraz więcej osób zgłasza się też na pierwsze dawki.  

 

 

Wersja XML